Ekonomie na VŠE

A máme tady další strašák studentů, EKONOMIE.

Ti z vás, co nemají štěstí, tak schytali 3MI101, což je mikro a makro dohromady. Poté jsou tu tací, co mají jen 3MI102 (mikroekonomie) a 3MI103 (makroekonomie).

Jak na tento předmět? Pokud vás to zajímá, tak čtěte dále.

3MI101
Vzhledem k tomu, že máte mikro a makro v jednom, tak se jede hodně rychle. Kvůli tomu je tento předmět za rekordních 8 kreditů. V průběhu semestru budete psát 2 průběžné testy. První na mikroekonomii a poté na makroekonomii. Oba dva testy jsou po 20 bodech. Musíte získat minimálně 50 % celkového součtu obou písemek (min. 20 bodů). Poté máte 10 bodů za aktivitu v hodinách. (Bodový systém by se neměl lišit, ale i tak se najde pár odborníků, kteří si body sestavují podle sebe).
Poté vás čeká už jen „ústní“. Tady záleží na učiteli, ale většinou si taháte 1 otázku z mikra i makra, u některých z každého jednu. Ústní je za 50 bodů. Na ní se připravte. U ekonomie vyhazují celkem dost. Pokud by vám vypadla nějaká základní informace, tak vás vyhodí. Opravdu si zakládají na tom, že se to neučíte nazpaměť, ale že o tom i přemýšlíte. Nejste už na středních/gymplech.

3MI102/103
Tady to je stejný jako 3MI101 akorát se to nerozděluje. Máte 2 x test po 20 bodech, 10 bodů aktivita a poté ústní za 50 bodů. K tomu, abyste se dostali k ústí, tak taky potřebujete z průběžných testů minimálně 50 %. Kdo to má takhle rozdělený, tak buďte opravdu rádi, protože se vám to aspoň nebude plést dohromady.

Druhý pokus bohužel nemáte. Pokud byste neměli 50 % z průběžných testů, tak můžete zkusit zajít za vašimi cvičícími a prokonzultovat to, třeba se tam něco najde.

Ke komu si zkoušku zapsat?
Tady máte smůlu, nevidíte to. Za mě je top – Petr Adámek. Takže pokud se vám poštěstí schytat Adámka u ústní, tak buďte rádi. Je to milý a spravedlivý pán.

Potřebujete učebnici?
Určitě. Kupte si učebnici i cvičebnici. Ty bichle za xxx stovek si kupovat nemusíte, ty se vám budou hodit až na magistru.

Doporučení:
Strategie, jak uspět u těchto předmětů jsou průběžné testy. Naučte se na ně pořádně, protože jít na zkoušku s málo body je velmi riskantní. Hodně lidí pokazí první test, kde dostanou 0-3 body, což je drtivá většina a poté to marně dohání u druhého testu. Nenechte to osudu a opravdu se na to připravte. Organizujeme kurzy od Doučování se Standou, které jsou přímo zaměřené na přípravu na průběžné testy, kde se počítají testové příklady.

Super weby pro studování jsou ekofun a ekospace.

Vzhledem k tomu, že je tento předmět velmi náročný, existují doučování. Mohu doporučit naše lektory, kteří učí mikro a makro přes Doučování se Standou. Máme výborně zpracované materiály, které vás zaručeně připraví.

Kdybyste měli jakýkoli dotaz, tak mne neváhejte kontaktovat.